Балкан

6 јануари, 2013

Александар Милиќ: Со новите песни на Цеца ќе се надминам себеси

Додека некои цела кариера градат на скандали, на момците од Милиграм ова не им оди од рака дури и да се обидуваат. „Ние се обидуваме да направиме скандал, но не ни оди, така што е подобро да се држиме до музиката“ – се пошегувал Александар Милиќ Мили во емисијата „Ексклузив“. 

Мили го најави новиот албум на Цеца и рекол дека планира да се надмине себеси кога се во прашање песните за оваа популарна пејачка. „2013 година за мене ќе биде година преполна со концерти, настапи, студиа, морам многу да работам затоа што во јуни излегува новиот албум на Цеца, а во декември новиот албум на Милиграм.“ – открил Милиќ.

Извор: svetplus.comВрати се горе ↑