Галерија 12472640_946961265425168_5310665211977436359_n

30 март, 2016

„Ај кју“ снима роденденски видео запис

Минатогодишните победници на „Скопски фестивал“, групата „Ај кју“ деновиве снимаше нов видео запис за својата нова песна, која сè уште нема официјален наслов. Во новото видео, кое го реализира „Горила продукција“, членовите на групата слават роденден, а како изненадување се појавува манекенката Дунавка Трифуновска.

Промоцијата на новата песна и видео запис се очекува за околу две недели, а како ќе изгледа сето тоа погледнете од фотографиите објавени на Фејсбук од „Горила филмс“.

 Врати се горе ↑