Свет

8 мај, 2015

Адел се трансформираше во својот идол од детството

Додека сите со нетрпение го очекуваме новиот албум на Адел, познатата британска пејачка деновиве докажа дека освен пеење, ја бидува и за маскирање! Имено, за својот 27. роденден, на 5 мај, таа го направи токму тоа – стави големи очила и брада и се трансформираше во својот идол од детството, Џорџ Мајкл!

Таа дури и ги имитирала познатите движења на Мајкл пред камера и објави неколку фотографии на социјалните мрежи.

 Врати се горе ↑