19 октомври, 2015

Адел објави 30 секунди од новата песна

Светот веќе неколку години чека на нов материјал од британската ѕвезда Адел, а сега имаме дури 30 секунди од нејзината нова песна! Имено, пејачката веќе долго време работи на наследникот на историскиот албум „21“, а неодамна стигна и веста дека новото издание ќе стигне на 20 ноември. Иако сè уште нема официјална потврда или најава за новиот сингл и албум, ниту пак за насловите на истите, вчера Би-би-си објави аудио снимка од половина минута – кратко, но доволно за да заклучиме дека на повидок е уште еден мега-хит!

Како звучи сето тоа можете да слушнете горе. Се надеваме дека целата песна ќе ја слушнеме наскоро…

 Врати се горе ↑