Свет

10 ноември, 2012

Адел ќе ослаби само од една причина

Елегантно пополнетата пејачка признала дека е среќна што носи поголем конфекциски број и дека не ѝ значат коментарите на јавноста. Таа изјави дека кога ги читала коментарите на ЈуТјуб и мислела дека ќе ме вознемират, но се испаднало океј. „Ќе ослабам само ако тоа влијае на мојата активност во кревет. Ќе држам диета ако морам, само ако мојата дебелина влијае на мојот сексуален живот“ – изјавила Адел.

Остри критики добила и од модниот дизајнер Карл Лагерфилд, кој ја опишал како навистина дебела, но ја вадело преубавото лице и ангелскиот глас, а подоцна ѝ се извинуваше за таа изјава. На ваквите коментари, се приклучи и Лејди Гага.Врати се горе ↑