Аудио

11 декември, 2013

„Грејт биг ворлд“ ја претставија „I Really Want It“

По успешниот деби сингл, прекрасната балада „Say Something“ во која гостува Кристина Агилера, дуото „Грејт биг ворлд“ деновиве ја претстави својата нова песна „I Really Want It“, која ќе се најде на нивниот деби албум „Is Anybody Out There?“, закажан за 14-ти јануари следната година. За разлика од првата тема, новата песна е со побрз и повесел ритам, а како звучи тоа можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑