Резултати за "Слаткаристика"

М-р Марко Маринковиќ – Слаткаристика

февруари 15th, 2018

„Познатиот македонски артист, миленик на хип-хоп заедницата, музичар и бизнисмен, Марко Маринковиќ – Слаткар, магистрираше на Факултетот за меѓународен маркетинг [&hellip


Слаткаристика на 23 јули во Охрид

јули 15th, 2017

Македонскиот хип-хоп „Терориста“ има доста зафатено лето, а покрај големата македонско-бугарска турнеја „Една љубов“, во чии рамки настапува со колегите [&hellip


Слаткаристика е „Терориста“

мај 31st, 2017

Слаткаристика го објави својот нов сингл насловен „Терориста“, кој денеска беше претставен заедно со видео запис на официјалниот канал на продукцијата „Фејсинг [&hellip


Слаткаристика се фати за лопата

август 10th, 2016

После силното невреме и поплавата што опустоши дел од главниот град, голем број од познатите личности се организираат за помош [&hellipВрати се горе ↑