Резултати за "Андреј Миске"

Летен дует на Андреј Миске и Тамара

јуни 24th, 2014

По „Празно место“, стилистот и музичар Андреј Миске деновиве го претстави својот нов сингл во соработка со младата пејачка Тамара Цикарска од [&hellip


Андреј Миске донесе нова „Одлука“

ноември 5th, 2013

На почетокот на годинава Андреј Миске се врати на музичката сцена, а покрај неговите авторски материјали („Не ни е судено“, „Вози си [&hellip


Нов сингл од Андреј Миске

март 14th, 2013

Почетокот на годинава го означи и враќањето на музичката сцена на Андреј Миске. По првите два сингла „Не ни е [&hellip


Андреј Миске се враќа со нова песна

јануари 11th, 2013

Иако привремено отсуствуваше од музичката сцена, Андреј Миске се враќа со нова песна. Станува збор за нумерата „Не ни е [&hellip


Миске „си го вози филмот“

март 19th, 2013

Андреј Миске неуморно работи на нов материјал, а деновиве пристигна уште една песна од Best Sound. Станува збор за песната [&hellip


Вероника дебитира со „Крив си“

март 10th, 2014

Најновото музичко парче од студиото на Андреј Миске е темата насловена „Крив си“ во изведба на Вероника. Песната е комплетно [&hellipВрати се горе ↑