Аудио

3 декември, 2016

25 најголеми хитови од 2016 спакувани во едно

Како што наближува крајот на годината, време е да им се оддаде чест на најголемите хитови што ги слушавме 24/7 во 2016. Иако излегоа најдоцна, дури во ноември, се чини дека предводат повратничките синглови на Викенд и Бруно Марс, „Starboy“ и „24K Magic“, а тука се и „One Dance“ на Дрејк, неговата соработка со Ријана, „Work“, летниот хит „Can’t Stop The Feeling“ на Џастин Тимберлејк, деби синглот на Зејн, „Pillow Talk“ и многу други.

Како звучат сите овие и многу други песни спакувани во нешто помалку од 4 минути од страна на диџеј Ирворм (DJ Earworm) можете да слушнете во продолжение. Уживајте!Врати се горе ↑