Настани

6 март, 2013

24 нови потврдени имиња на СИГЕТ

Колоритната програма на овогодишното издание на Сигет ќе биде целосно објавена во следните неколку недели. Овој пат откриваме само 24 имиња кои ќе настапат на неколку различни сцени на фестивалот; повеќето ќе гостуваат за првпат, но ќе има и неколку кои веќе биле, а создале атмосфера за паметење на некои од изминатите изданија.


 
…SKA-P / EDITORS / SEBASTIAN INGROSSO / BAD RELIGION / WOODKID / EMPIRE OF THE SUN / EVERYTHING EVERYTHING/ DIZZEE RASCAL /ENTER SHIKARI /CHRIS LIEBING /PETER BJORN & JOHN /KATY B /NETSKY LIVE /TOTALLY ENORMOUS EXTINCT DINOSAURS/ ZAZ /SKIP&DIE/SKUNK ANANSIE /ALEX CLARE /CHASE & STATUS LIVE /TAME IMPALA/MICHAEL KIWANUKA/WAX TAILOR/LEFT BOY/AFTERHOURS…

Дел од нив ќе ја загреваат главната поп-рок сцена, дел ќе Ве очекуваат во А38, а останатите ќе настапат во мега шаторот на Арена. Седумдневната непрекината Сигет забава уште еднаш е загарантирана, а оваа година таа ќе се случува од 5 до 12 август,  на островот Обудаи во Будимпешта.

Повеќе информации на следниов линк.

 Врати се горе ↑